bolest zad

Bolesti zad

Bolesti zad zažije alespoň jednou v životě téměř každý. Bolesti zad mají různé příčiny, ale nejčastěji jsou bolesti zad výsledkem špatného životního stylu, sedavého zaměstnání, málo pohybu a další. Níže se dozvíte více o bolesti zad.

Proč vznikají bolesti zad ?

Bolesti zad často vznikají díky sedavému způsobu života. Spousta lidí má sedavou práci a ještě přijdou domů a sedí u televize. Páteř není stavěná na to, aby jsme celý den jenom seděli. Do našeho každodenního režimu by měl patři i pohyb či sport. Bolesti zad také někdy vznikají v důsledku přetěžování zad. Nejhorší jsou zejména stále se opakující pohyby u dělníků. Důvodem můžou být také ploché nohy nebo taška, kterou jste nosily na jedno ramena. I to může být důvodem vašich dnešních bolestí zad. Ale důvodů vašich bolestí zad může být mnohem více. Nemoc, úraz atd.

Bolesti zad mají různé podoby

Bolesti zad se mohou projevovat různé a hlavně záda vás mohou bolet na různých místech. Nejčastější jsou tyto bolesti zad:

  • Bolesti krční páteře – při prudkém pohybu může dojít k blokaci krční páteře. Blokace se projevuje velkou bolestí.
  • Skřípnutý nerv – objevuje se spíše u starších lidí
  • Bolesti zad v kříži – bolesti zad v kříži jsou hodně často, někdy se také označují jako „houser“.
  • Bolesti zad ze stresu – díky dlouhodobému stresu se nedokážeme uvolnit a po čase pocítíme bolesti zad.
  • Bolesti zad vyvolané nemocí

Prevence bolesti zad

Lepší je docílit toho aby nás záda vůbec nezačala bolet. Je třeba provádět speciální cviky na záda, se zaměřením na hluboký stabilizační systém. Důležité je však provádět jednotlivé cviky zcela technicky správně, jinak je cvičení k ničemu. Na začátku si určitě nechte od nějakého instruktora vysvětlit správnou techniků cviků zaměřených na bolesti zad. 

Podobné příspěvky