Jak vybrat výživového poradce

Hledáte výživového poradce, ale nevíte, jak zvolit toho správného? Nebojte, zas tak těžké to není. Existuje však několik faktorů, na které byste se při výběru měli soustředit. Pojďme se na ně společně podívat!

Jak vybrat výživového poradce

Na začátek je třeba říct, že ne každý, kdo se v tomto oboru pohybuje, je opravdovým odborníkem. Vzdělání a všemožné kurzy sice mají, ale o jejich kvalitě by se dalo polemizovat. Názorů v oboru panuje hned několik, jinak se na věc bude dívat nutriční terapeut, dietolog či zaměstnanec fitness centra. Výživoví poradci většinou podnikají takzvaně na volné noze a mají kurz výživového poradenství, poradí tedy se zdravým stravováním, se speciálními zdravotními dietami ale raději jděte za dietologem.

Na co se zaměřit

Pokud se po nějakém výživovém poradci rozhlížíte, rozhodně si ho co nejvíce proklepněte. Sledujte jeho hodnocení na internetu, případně se poptejte v okolí, zda s ním někdo nemá zkušenosti. Poradce by na vás měl i dobře působit a vzbuzovat ve vás důvěryhodnost.

O vás by si měl zjistit co nejvíce informací, včetně vašich stravovacích návyků. Vaše výsledky by vám měl srozumitelně přetlumočit, dbejte tedy i na kvalitu komunikace s výživovým poradcem. Dále musí stanovit reálné cíle. Pod taktovkou poradce byste neměli cítit žádný tlak a stres, stravování navíc musí být zdravé a neměl by vás tlačit do nějakých hladovek. Ohled by měl brát i na některé vaše stravovací návyky a plán tomu přizpůsobit. Jestliže vám výživový poradce začne nabízet nesmyslné doplňky stravy, raději jděte jinam. Některé však svůj smysl mají, i přesto by ale na vás kvůli jejich užívání tlačit neměl.

Výživový poradce by měl být schopen vám zajistit dlouhodobou péči a aktivně se o vás po celou dobu zajímat. Měl by jít také s dobou a nepoužívat zastaralé praktiky, důležité je také celoživotní vzdělávání výživového poradce.

Podobné příspěvky