Ginko Biloba

Ginko je jedna z nejstarších rostlin na naší planetě. Tato rostlina je velice odolná vůči klimatickým změnám, přírodním živlům a také i vůči škůdcům. Jeho léčivá síla se skrývá v jeho semenech, ale nejširší využití mají listy tohoto stromu. Ginko biloba se v poslední době stala velice vyhledávaná a populární, i když před pár lety o ní neměla většina z nás ani ponětí.

Její blahodárné účinky znali již ve staré Číně. Dodnes čínská přírodní medicína hojně využívá její léčivé schopnosti např. při léčbě astmatu, při tuberkulóze, chudokrevnosti, bolesti zubů, proti vysokému krevnímu tlaku a celé řadě dalších onemocnění.

Léčivé účinky

Jedním z hlavních léčivých účinků je schopnost rozšíření cév, kdekoliv na těle, což má za následek lepší prokrvení organismu a díky tomu mizí pocit věčně studených rukou a nohou. Používá se také na posílení funkce mozku a zlepšení paměti. Vliv má také na lepší soustředěnost. Doporučuje se při tzv. „ hučení v uších“. Příznivě působí proti únavě, zlepšuje metabolismus a posiluje imunitní systém. Dále se má za to že dokáže: snižovat alergické reakce, zabraňuje vzniku sraženin, urychluje hojení ran a má dobrý vliv na stav pleti.

Předávkování

Pouze velice ojediněle a pouze při dlouhodobém předávkování se může dostavit nespavost, průjmy, zvracení nebo kožní záněty. Je to však velice nepravděpodobné.

Dnes už na našem trhu existuje celá řada potravinových doplňků z ginko biloby, stačí si jen zvolit ten pravý.

Podobné příspěvky