Arginin

Arginin je aminokyselina, která podporuje produkci růstového hormonu, urychluje celkovou regeneraci a stimuluje růst svalové hmoty.  Tato kyselina je také velice důležitá pro správnou funkci jater a imunitního systému.

V lidském těle je arginin také nezbytný pro udržení průchodnosti cév. Způsobuje dokonalé prokrvení svalů, díky produkci oxidů dusíku. Urychluje obnovu buněk, stimuluje imunitní systém. Reguluje činnost trávicího traktu.

Také se hovoří o jeho velikém vlivu na mužskou erekci. Je to také jedna z hlavních účinných látek,  obsažená ve velmi známém potravinovém doplňku pro muže na podporu potence a sexuálních funkcí. Arginin by měl mít také vliv na zlepšení sexuálního prožitku a zvyšuje tvorbu spermatu. U žen má vliv na zvýšení sexuální vzrušivosti.

Je to aminokyselina, kterou si za normálních okolností dokáže organismus sám vyrobit. Existují i situace, kdy si ho nedokáže vyrobit v dostatečném množství např. v období růstu, při nemoci, nebo při zvýšené fyzické námaze. V lidském těle vzniká v ledvinách, játrech a také v mozku.

Jako hlavní přírodní zdroje argininu jsou např. kuřecí a krůtí vývar a také kaviár. Další významné zdroje jsou např. hrášek, vaječný bílek, buráky, čokoláda a obiloviny.

Dnes je také možnost doplnit arginin ve formě různých potravinových doplňků. Avšak pamatujte na to, že než začnete užívat jakýkoliv potravinový doplněk, je lepší napřed se poradit se svým lékařem.